Architektura brandingowa

PKO BP BANK, PRIVATE BANKING

Punktem wyjścia projektu wnętrza banku jest opracowana przez White Cat Studio identyfikacja wizualna, przede wszystkim unowocześniony logotyp PKO Banku Polskiego oraz jego elegancka kolorystyka w wersji dla Bankowości Prywatnej – czerń, biel i złoto, tworząca zestaw barw bazowych dla tego wnętrza. Inspirujące okazały się również pozostałe elementy graficzne – a w szczególności dekoracyjny motyw siatki złożonej z eleganckich, sinusoidalnych linii, konsekwentnie zastosowany w projektach graficznych dla segmentu Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego.

Więcej

Dwojakie zastosowanie motywu siatki w banku PKO BP

Motyw siatki został wykorzystany w projekcie wnętrza w nowatorski sposób – dwuwymiarowy wzór graficzny uległ całkowitemu przekształceniu. Wprowadzony został dodatkowy wymiar: uprzestrzeniono wzór jako perspektywiczny rzut na trójwymiarową bryłę wnętrza. Do uzyskania tego efektu pracownia architektoniczna Robert Majkut Design zastosowało projektowanie parametryczne, które pozwoliło na stworzenie złożonej i uporządkowanej struktury w postaci przeobrażonej siatki subtelnych linii zbiegających się w jednym, abstrakcyjnym punkcie. Ten skomplikowany układ geometryczny stał się modelem do wypełnienia przy pomocy rozwiązań czysto wnętrzarskich. Jest to kompozycja spójna i całościowa, stanowiąca realizacyjne wyzwanie. Efekt finalny to balans między wyborem rozwiązań czysto estetycznych, a zaakceptowanym przez projektanta matematycznym porządkiem. Porządek ten został wygenerowany przez program komputerowy traktowany nie tylko jako narzędzie, ale jako czynnik twórczy. Jest to rodzaj metaforycznego kodu ilustrującego charakter instytucji i jej usług, będących połączeniem matematycznych, wyliczeniowych metod i analiz z pierwiastkiem ludzkim: doświadczenia, wiedzy i podejmowania decyzji.

Długoletnia współpraca z sektorem bankowości

Projekt wnętrza placówki dla Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego stanowi trzecią z kolei realizację pracowni architektonicznej Robert Majkut Design dla tego sektora bankowości w Polsce. Wieloletnie doświadczenie połączone z odwagą we wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań projektowanych pozwoliło na stworzenie wyrazistego i unikalnego wnętrza banku, które odpowiada potrzebom dynamicznej i nowoczesnej instytucji finansowej.

Mniej

 • KLIENT

  PKO Bank Polski

 • DATA

  2011

 • MIASTO

  kilka miast w Polsce

 • SKALA

  480m2

 • ZAKRES

  projektowanie wnętrz, projektowanie mebli, projektowanie oświetlenia, projektowanie paternów, projektowanie wykładzin, projektowanie multimediów, projektowanie oznakowania, projektowanie graficzne

 • Udostępnij:

Pliki projektu:

Zdjęcia: Szymon Polański

 • Udostępnij: