8 lutego, 2020 rmd-admin

Robert Majkut na 4 Design Days 2020

Tegoroczne Wydarzenie 4 Design Days było wyjątkowo pracowite. Wygrany w konkursie „Design itup”, którego finalistów Robert miał okazje przedstawić podczas pół finału jest również potwierdzeniem, że mamy bardzo wiele sytuacji i możliwości w których możemy mądrze zagospodarowywać wydawałoby się banalnie proste problemy, a uzyskujemy bardzo ważne rozwiązania. Gratulacje dla AQUARes – rozproszony inteligentny system mikroretencyjny – Wojciech Szymborski, prezes, AQUARes Sp. z o.o.

Podczas dwóch bardzo interesujących paneli mieliśmy okazję porozmawiać i podzielić się opiniami na ważne dla nas tematy jak budować lepszą przyszłość, jak stymulować procesy, jak działać jako projektanci jak wymagać jako konsumenci i co zrobić by zmieniać świat na lepsze tu i teraz.

„Dobre praktyki w projektach przyszłości : architekt, klient, produkt, potrzeby ludzi, #wellbeing, #nature, #future Dziś już wiemy, że świadomość jest, pytanie o jak ! Wraz z marką Grohe i Tubądzin mieliśmy okazje przeanalizować wpływ różnych czynników na praktyki projektowe i w jaki sposób tworzyć właściwe podstawy i ramy naszej zawodowej aktywności. Mamy wielki wpływ i dużą szansę wykorzystywać nasze umiejętności do działań bardziej odpowiedzialnych, potrzebnych i sensownych. Dziękujemy za dyskusję pani Ewie Kryszkiewicz, panu Cezaremu Kowalczykowi i Konradowi Karmańskiemu, to było inspirujące spotkanie.

Podczas panelu „Projektowanie, które wyraża sprzeciw jednorazowości” rozmawialiśmy o tym, co producenci, dystrybutorzy, ludzie od sofware’u oraz projekanci mogą w swoich codziennych praktykach realnie zmieniać abyśmy kreując i realizując projekty robili to w sposób odpowiedzialny. Dziękujemy pani Beacie Tadla za współpracę przy moderacji tej dyskusji oraz gościom, których mieliśmy okazje przepytać z ich realnych działań, wśród prelegentów między innymi Dorota Koziara, Bartosz Chmielewski, Magdalena Gruna, JaumeCassanyerTosques, Anna Seitzberg. Wszystkim bardzo dziękujemy.