Projekt wnętrza

KRONVERK, CINEMA

Kronverk Cinema to rosyjska sieć kin. Należy do niej 16 obiektów kinowych. Marka Kronverk, realizuje swoją strategię rozwoju poprzez  poprawę jakości usług oraz wprowadzanie światowych standardów. Kronverk zwrócił się do studia projektowego Robert Majkut Design z zadaniem stworzenia wnętrza, które mogłoby podnieść kulturę multipleksu na wysoki poziom i jednocześnie było spójne z identyfikacją marki Kronverk.

Więcej

Punktem wyjścia projektu wnętrza kina są elementy identyfikujące markę – charakterystyczne logo oraz kolorystyka. Koncepcja stanowi płynne rozwinięcie kształtów i równowagi barw z logotypu. Wszystkie obecne w tym projekcie przestrzenne formy geometryczne są konsekwencją gry linii, która wynika ze znaku – przede wszystkim z zawartego w nim symbolu korony.

Strefy wnętrza kina Kronverk

Pomimo zastosowania spójnej kolorystyki i geometrii we wnętrzach kina każda ze stref charakteryzuje się wyraźnie odrębną estetyką. Wejście do kina (nowoczesne i geometryczne) prowadzi do przestrzeni holu – tunelu, podzielonego na przestrzenne moduły ze strefami siedzisk, na którego suficie rozgrywa się gra świetlnej koronki diodowej. Miejsce posiada dwa odrębne bary – Alkohol Bar (barwny i przestronny) oraz energetyczny VIP Bar (żółty ozdobiony graficznymi motywami). W kinie znajduje się także czarno-fioletowy Salonik VIP z intymnym, przyjemnym klimatem.  Niezwykłym rozwiązaniem jest zastosowanie bieli w korytarzach, silnie kontrastującej z ciemnością wnętrz kinowych sal. Każde pomieszczenie jest wyraźnie zdefiniowane, funkcjonalnie i estetycznie – w ramach wspólnego wzorca wyprowadzonego z logotypu.

Charakterystyczne wnętrze kina

Projekt wnętrza w nowoczesny sposób nawiązuje do tradycyjnej,  rosyjskiej dekoracyjności. Zastosowane wzory i formy stanowią współczesną interpretację motywów znanych z innych epok lub ornamentyki, czego najlepszym przykładem jest sufit z diodowych lampek ułożonych w subtelny, koronkowy wzór. Jest to wnętrze kina, którego siłę wyrazu stanowi przemyślany na nowo, zsyntetyzowany wschodni przepych, wyrażony nowoczesnymi środkami wyrazu i oparty o najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dzięki tym środkom powstało jedno z najatrakcyjniejszych kin w całej Rosji, wnętrze w pełni spełniające oczekiwania klienta, docenione zarówno ze względu na funkcjonalność i nowoczesność rozwiązań, jak i za estetyczną konsekwencję i spójność z identyfikacją marki Kronverk.

Opracowana przez studio projektowe Robert Majkut Design koncepcja zrealizowana w tym moskiewskim kinie stanowi dające się powtarzać zarówno w nowych, jak i istniejących kinach rozwiązanie spójnej i konsekwentnej organizacji przestrzennej i identyfikacji wizualnej. Jako całość koncepcja opracowana przez Robert Majkut Design jest dla tej marki wyrazistym rynkowym wyróżnikiem.

Mniej

 • KLIENT

  Kronverk

 • DATA

  2010

 • MIASTO

  Moskwa

 • SKALA

  1045m2

 • ZAKRES

  projektowanie wnętrz, projektowanie mebli, projektowanie oświetlenia, projektowanie paternów, projektowanie wykładzin, projektowanie multimediów, projektowanie oznakowania

 • Udostępnij:

Pliki projektu:

Zdjęcia: Andriej Cordeleanu

 • Udostępnij: