Interior Design

Gabinet CEO, Biurowiec Vector +

Profbud to firma deweloperska, która po raz pierwszy w swojej historii wybudowała duży budynek biurowy, umieszczając w nim między innymi swoją siedzibę. Budynek jest wizytówką nie tylko możliwości deweloperskich, ale również miejscem codziennej działalności firmy. Celem studia projektowego Robert Majkut Design było przygotowanie indywidualnego projektu wnętrza gabinetu oraz sali konferencyjnej dla prezesa firmy Profbud.

MORE

Główne założenie realizacji obejmuje ukazanie elementów architektury w stanie surowym, czyli zachowanie fragmentów betonowych struktur, kolumn i stropów. Analogicznie, projekt wnętrza odzwierciedla przywiązywanie wagi do detali oraz sposób gospodarowania własnych przestrzeni przez firmę Profbud. Wnętrze budynku uwidacznia wartości jakimi kieruje się firma. 

Jak wygląda gabinet prezesa firmy Profbud? 

Unikalny projekt gabinetu bazuje na spersonalizowanym wyposażeniu i dopasowanych do nich elementów uzupełniających. Przykładem customizowanego mebla jest regał, służący do ekspozycji nagród, wyróżnień oraz innych cennych artefaktów, prezentujących osiągnięcia firmy. Kolejny kluczowy mebel to biurko prezesa, wybrane spośród wielu najlepszych topowych marek. Wybrane wysokiej jakości biurko pojawiło się w Polsce jako pierwsze właśnie w tej realizacji. Poza najważniejszym meblem dedykowanym codziennej pracy, ważną rolę odgrywa również stół do spotkań oraz wygodne, skórzane krzesła dla gości. Zastosowane wyposażenie to wysokiej klasy markowe produkty. Ponadto, ponieważ właściciel gabinetu jest audiofilem, gabinet jest uzupełniony o hi-endowe nagłośnienie, które nie tylko dźwiękiem ale zachwycają również formą. Atrakcyjnie wizualne kolumny głośnikowe firmy Bang & Olufsen niewątpliwie są ozdobą wnętrza gabinetu.

Wyposażenie gabinetu opiera się na bardzo stonowanej kolorystyce. Dodatkowo, wzory mebli zostały przeniesione na elementy architektury jako kontynuacja materiału lub koloru danego mebla. Przykładem posłuży specjalnie przygotowany dla tego miejsca drewniany sufit w postaci żeberkowych, delikatnie rastrowych paneli zgrywających się kolorystycznie z odcieniami naturalnych fornirów biurka. Ważnym elementem są indywidualne wykończenia zrobione między innymi z licowych skór, a fornirowane fronty, wykładane skórą drzwi szaf i szuflad, podnoszą jakość i poziom wykończenia wnętrza, pokazując dbałość o detal oraz stanowią widoczny przeskok jakościowy w porównaniu do standardowych biur. W rezultacie widać, że mamy do czynienia z daleko idącym wyrafinowaniem, jeżeli chodzi o sposób kształtowania oraz projektowania tej przestrzeni.

Gabinet prezesa to nie tylko manifestacja jakości czy kosztownych materiałów, to również miejsce pracy oraz prezentacji projektów firmy. Ze względu na to, w biurze pojawiają się rozwiązania umożliwiające prezesowi umieszczenie oraz dość swobodne zarządzanie aktualnymi koncepcjami. Specjalnie dedykowana ściana do prezentacji swoich pomysłów partnerom lub klientom zwiększa motywację oraz inspiracje prezesa. Takie miejsce pozwala w dowolny sposób aranżować projekty poprzez ruchome elementy zawieszkowe.

Opis wnętrza sali konferencyjnej 

Drugą zaprojektowaną przestrzenią w budynku Profbud jest mała sala konferencyjna, znajdująca się obok gabinetu prezesa. Oddzielne pomieszczenie posiada inny klimat, przejawia się swobodna kolorystyka w opozycji do przestrzeni gabinetu ponieważ w salce pojawiają się akcenty takich kolorów jak: blado-różowy czy czerwony. Jakość wnętrza  pozostaje na tym samym poziomie co gabinet. Przede wszystkim, widoczny jest wysoki standard wyposażenia, czyli: skórzane, zamszowe, wygodne krzesła; wyszukane oświetlenie. Wnętrze przestrzeni zdobi bardzo oszczędna dekoracja, ale też bardzo bogate strukturalnie wzornictwo użytych tapet. W sali mieści się okrągły stół, symbolizujący demokratyczność spotkań, sprawiający poczucie wspólnoty oraz równość w podejmowaniu decyzji. Sala konferencyjna jest dedykowana dla członków zarządu choć członkowie zarządu miewają tam również spotkania z najważniejszymi partnerami i klientami. 

LESS

 • CLIENT

  Profbud

 • DATE

  2019

 • CITY

  Warsaw

 • SCALE

  60m2

 • SCOPE

  interior design, pattern design, design for business, interior architecture

 • Share: